0

Regeneracni Poradna .cz

masáže | regenerační poradenství | ozdravění životního stylu | výklad z karet

Dornova metoda

Dornova metoda je šetrná terapie obratlů a kloubů. Pochází z jižního Něnecka a stala se známou na severu, západě i na východě.
Dornovou metodou můžeme šetrně ošetřovat páteř a klouby a nesprávně stojící obratle uvádět do správné polohy tlakem palce, aniž bychom poškodili šlachy, vazy nebo svaly.
Klouby, u nichž došlo z různých důvodů k vysunutí kostí nebo zvětšení kloubní štěrbiny, jsou správně zasunuty a napraveny.
Napravením kloubů se rovněž docílí stejné délky končetin, lze ovlivnit i šikmý sklon pánve nebo skoliózu. Tato metoda předpokládá aktivní podíl pacienta na léčení, nesouhlasnými pohyby a cvičením. Uzdravení je možné teprve souhrou terapie a s ní spojeného vlastního úsilí.
Odpovědnost za své zdraví přebírá pacient a tak je to správné. Zdraví se nevydává na lékařský předpis a lékař nemá být odpovědný za Vaše zdraví, za to odpovídá každý sám.
Co pro tělo uděláme , to nám potom vrátí. Pohybový aparát potřebuje pohyb, jinak při pohodlnosti svaly ochabují, šlachy se zkracují a tělo protestuje bolestí. Každá bolest těla je upozorněním, že neděláme něco správně.

0